Kandidátní listina

Kandidátní listina - 6. René Habrman

6. René Habrman

43 let, manažer obchodního týmu ČMSS

vedoucí skautského oddílu, předseda A21 Polička, z.s.

1. Aktivity - členem kterých spolků, oddílů, party jsi? Co tě zajímá a baví? Co podporuješ? Jak trávíš svůj volný čas?

Od svých 15 let vedu v Poličce vlčata a skauty. Takže už 28 let! Baví mě příroda, vztahy mezi lidmi, otvírání očí a dodávání odvahy k rozhodnutím a hledání cesty k plnění snů svých, skautů, kolegů, klientů... Taky jsem zakládající člen a předseda A21 Polička, z.s. se kterým jsme např. uchránili Poličku před "plazmatronem", neboli plazmovou technologií spalující nebezpečné odpady. A taky jsme vybudovali naučnou stezku, kterou nadále udržujeme. Rád cestuju u nás i v cizině, baví mě tancovat, fotit, číst a v posledním roce se utužuju otužováním a cvičením. Volný čas věnuji početné rodině a také vymýšlením různých zdokonalení a zjednodušení různých postupů. V rámci letošních 100 let skautingu v Poličce mě baví setkávání se s bývalými členy střediska.

2. Přednosti města Poličky?

Polička je malebné živé město. Tu a tam si uvědomuji, že chodíme po ulicích, náměstím či parkem, které turisté obdivují pro zachovalý starobylý ráz a lidé z celé republiky na Poličku při náhodných setkáních rádi vzpomínají. Je tu mnoho podnikavých tvořivých lidí. Začátkem 90. let to tak nebylo. Se skauty jsme se snažili dělat akce pro děti i veřejnost. Časem se ale různé kulturní aktivity tak rozjely, že na jeden termín bylo i několik akcí pro jednu cílovou skupinu. Proto jsme pak naše aktivity tímto směrem výrazně omezili.

3. Co chceš Poličce přinést, jak chceš přispět TY sám " lepší Poličce"? Co chceš změnit?

Z titulu své práce mi jde o to, abych měl tým, který pomáhá lidem s jejich finančními potřebami, k lepší efektivitě financí a k naplnění různých snů a přání. Z činnosti ve skautingu bych chtěl ještě lepší efektivitu získávání odrostlých skautů. A k tomu je důležité, aby zde měli mladí lidé práci a příležitost k bydlení. A v rámci A21 Polička bych si přál větší angažovanost v rámci trvale udržitelného rozvoje v harmonii ve všech směrech - z hlediska našeho života, financí i vztahu s přírodou.

4. VIZE: Co bys v Poličce chtěl mít za 10 let (jakou Poličku bys za 10 let chtěl mít)?

Místo, kam se mladí rádi vrací po školách, najdou zde práci a uplatnění. Byl bych rád, kdyby se udržel kulturní život na tak dobré úrovni jako je nyní a přidal bych k tomu více zeleně v okolí města a propojení stezek mimo silnici s okolím města - na procházky nebo i na spojení s obcemi pro cyklisty a pěší. Potoky a krajina by se měla vrátit k co největšímu zadržování v krajině s pomocí meandrů a malých vodních ploch.

5. Jak vidíš problémy dnešní české společnosti (všeobecně)?

Podivné zavrhování lidí, kteří dokázali spoustu věcí poctivým způsobem a vyzdvihování a hrdost mnohých vůči lidem, kteří jsou naprosto bezpáteřní. Dále vyvolávání strachu z čehokoliv, navíc bez rozumného řešení problémů. Mnozí ustupují ze slušných hodnot se slovy - "proč dělají problémy, vždyť ať se domluví, stejně jsou všichni stejní a hrabou pro sebe". Měli bychom ještě více myslet na náš vztah k životnímu prostředí, protože má na nás ohromný vliv i zpětně. Myslím si, že mnohé výše uvedené je nejen českým, ale i světovým problémem.

6. Oblíbený zpěvák/zpěvačka, herec/herečka , jídlo a politik, oblečení, město v ČR, prezident....květina, ryba, země, ....?

Nejsem nijak vyhraněný a poslouchám různou muziku od klasiky přes folk, country, pop, rock a někdy i metal. Hudba mi pomáhá s vyrovnáváním se se složitými situacemi, k soustředění, ke zvýšení výkonu. Mám rád steaky, nudle s mákem, zeleninu k večeři, houby ... Oblečení mi má především sloužit k praktickým účelům podle toho, co zrovna dělám. I kvádro tak má své místo, např. díky svým praktickým kapsám. Oblíbený prezident - Václav Havel. Nebo taky Barack Obama, který je důkazem toho, jak se během relativně krátké doby dokáží naprosto zásadně změnit názory a postoje z otrokářské a později jen nerovnoprávné společnosti na uznávání dříve zavrhovaných myšlenek a lidí. To mi dodává naději, že změny k lepšímu jsou možné a jsou skutečné.

 

< Zpět