Kandidátní listina

Kandidátní listina - 8. Mgr. Anita Stanislavová

8. Mgr. Anita Stanislavová

27 let, projektový pracovník

1) Aktivity - členem kterých spolků, oddílů,  party jsi? Co tě zajímá a baví? Co podporuješ ? Jak trávíš svůj volný čas?

Mám vystudovanou veřejnou a sociální politiku, takže mě zajímá vše kolem státní správy a samosprávy a jejich funkce v životě člověka, řekla bych tedy, že mojí zálibou je politika (ale poslední roky je to spíš za trest), baví mě taky zahraniční politika, dost času trávím sledováním amerických late night pořadů a politických komentářů (Stephen Colbert, Seth Meyers, Bill Maher, John Oliver), jo a taky mě baví stand up comedy (nejvíc asi Iliza Schlezinger, je hezká, vtipná, chytrá, feministka, umí skvěle vystihnout podstatu dnešního světa a vztahů mezi muži a ženami, někdo takový mi chybí v českém "zábavním průmyslu")

pokud zrovna netvořím něco doma, nebo nejsem někde na výletě, tak trávím volný čas nejvíc v Divadelním klubu, nebo kdekoli jinde s přáteli a rodinou

2) Přednosti města Poličky?

Klid, příroda, lidská soudržnost…. Ačkoliv jsem se narodila v Praze, tak mám celou širokou rodinu tady a vždycky mě to sem táhlo, asi to neumím moc dobře popsat, ale vždycky v pátek, když sem přijížděla večerním vlakem a viděla z dálky celé město, tak jakoby se ve mně najednou všechno zklidnilo, ten pocit mám dodnes, i když tu bydlím asi už 2 roky

3) Co chceš Poličce přinést, jak chceš přispět TY sám " lepší Poličce"? Co chceš změnit? 

Pracovně se věnuju sociální oblasti a problematice ohrožených rodin, v tomhle tématu je neustále na čem pracovat, a to nejen v Poličce. Ráda bych, aby se zlepšila péče o ty, kteří nemají podporu rodiny, aby se zlepšila dostupnost některých služeb (třeba psychologů), aby se zlepšila dostupnost bydlení. Pracovně se mi snad některé věci daří už teď, spolupracovala jsem na tvorbě Koncepce dostupného bydlení, nebo na setkáních sociálních služeb a škol, které měly za cíl zlepšit péči o ohrožené děti. Do budoucna mě ještě nějaké pracovní aktivity v tomhle směru čekají. Víc mě zajímá taky péče o seniory, která se osobně dotýká mé rodiny a jak jsme zjistili, je tu prostor pro rozvoj služeb a péče. 

4) VIZE: Co bys v Poličce chtěl mít za 10 let (jakou Poličku bys za 10 let chtěl mít)?

Poličku, ve které se lidi nesoudí podle toho, jak vypadají, nebo kolik vydělávají peněz. Poličku, ve které je nabídnuta pomoc těm, kteří o to stojí. Poličku, kde mám pořád širokou rodinu a všichni máme skvělé vztahy jako doteď. 

5) Jak vidíš  problémy dnešní české společnosti (všeobecně)? 

Strach z neznámého, který zatemní úsudek i poměrně inteligentním lidem. Děsí mě, jak se během dvou nebo tří let najednou stalo normálním nadávat na kohokoliv, kdo nevypadá jako my. I když jsem studovala mediální studia a chápu principy, kterými se šíří lži nebo polopravdy, tak mě děsí, že se to opravdu děje přímo před našima očima. 

6) Tvůj oblíbený zpěvák/zpěvačka, herec /herečka, jídlo a politik, oblečení, město v ČR, prezident, květina, ryba, země,….? 

V Divadelním klubu mě asi nejčastěji potkáte na DnB a jiných elektro večerech, jinak ale poslouchám v podstatě skoro všechno. Z herců mám ráda každého, kdo má mohutný plnovous :) 

< Zpět